Со лажна диплома добил работа како возач на Брза помош - Македонската полиција го откри

СВР Битола поднесе кривична пријава против 38-годишниот А.А. од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „употреба на исправа со невистинита содржина“.

Во септември 2017 година пријавениот, како возач во Клиничката болница – Битола, приложил лажна диплома за завршено средно образование од средно училиште од Скопје, по што бил поставен на работно место референт на возен парк во болницата, информираат од МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.04.2019 - 15:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега