Со кран кренат автобусот кој се преврте кај Карпалак

Автобусот кој се преврте вчера на автопатот Скопје-Тетово во моментов се крена со кран и ќе се носи во касарната во Ѓорче Петров. 

Таму ќе продолжи увидот и ќе се собираат докази за да се утврди како се случила сообраќајката кај селото Ласкарци на патот Скопје-Тетово.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.02.2019 - 18:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега