Со години не биле во добри односи: Шерифовиќ била со него кога му било најтешко - ова е нејзиниот татко

Марија Шерифовиќ ретко зборува за приватниот живот, а посебно за таткото Рајко, со кој долги години не била во добри односи.

Рајко после бурниот однос сфатил дека ќерката му посакува се најдобро, па се смириле и признал дека Марија му плаќа стан.

„Мара ми помага да преживеам, ми плаќа стан. Ме спаси ќеркара да не премрзнам за време на зимата на улица, знаете какви се зимите сега, а не можев засекогаш да бидам кај брат ми. Да не ме спасеше Марија и да не ми изнајмеше стан, ќе останев на улица. Ме издржува, тоа ќе трае додека не ги расчистиме документите околу куќата. Но, што се однесува до мене, се е под контрола. Знаете, сам сум, ако коректно е колку ми помага. Не ми треба многу за живот. Ми плаќа стан и ми дава некој денар да имам за секојдневните потреби“, рекол тој во 2018 година.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.07.2019 - 21:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега