Со два ножа во рацете и се заканувал на 15-годишна девојка среде плоштад во Струмица

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против 33-годишниот А.М.од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

 

На 26.06.2018 година околу 23:30 часот во Струмица на плоштадот „Гоце Делчев“ пријавениот, држејќи два ножа во рацете најпрво му упатил закани по животот на Ц.Н., а потоа и на 15 годишна малолетничка од Струмица.

 

 

 

11.07.2018 - 20:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега