Снимка од предавањето на украинските бранители од Азовстал (ВИДЕО)

Руското министерство за одбрана соопшти дека фабриката за челик „Азовстал“ е ослободена и сега е под руска контрола.

Генерал-мајор Игор Конашенков кажа дека фабриката и подземните објекти се под контрола на руските трупи.

На интернет беше објавено и видео од моментот кога украинските бранители на Мариупол излегоа и се предадоа на руските воени сили.

Руската воена операција во Украина трае речиси три месеци, откако започна на 24 февруари годинава.

20.05.2022 - 23:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега