Снимка која го крена САД „на нозе“: Полицијата во потера по тинејџер, а еден од нив вели „турни го“ (ВИДЕО)

Полициската бруталност е голем проблем во Америка, а сега во јавноста се појави снимка од потера по еден тинејџер која предизвика негофување во јавноста.

Момче го земало автомобилот на девојката без нејзина дозвола, па таа повикала полиција, па кога тие почнаа да го испрашуваат тој се дал во бегство.

Во потера заврши на покрив од една куќа.

Еден полицаец стоел зад него, а двајца биле доле на тревникот, па почале да викаат „турни го, турни го“.

После кратко двоумење полицаецот го турка момчето на трева по шо е уапсен.

Додека едни велат дека тоа е непримерна реакција, други велеа дека тинејџерот е виновен и дека не било високо.

Сепак погледнете за што сеработи па пресудете сами:

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.10.2019 - 21:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега