Снимател од МРТ е втор медиумски работник кој ја загуби битката со Ковид-19

Уште еден медиумски работник ја загуби битката со Ковид-19.

Снимател и камерман од албанската редакција во Македонската радио-телевизија почина од коронавирусот.

Шелон Ахмети почина на 51-годишна возраст, а работниот век го поминал во јавниот сервис.

Претходно по кратко боледување на почетокот на јуни почина и 44-годишниот Беким Бајрамоски од струшкото село Лабуништа, кој работеше во локалната телевизија „Спектра“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.07.2020 - 08:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега