Снежна бура во САД: Откажани летови и затворени патишта

Снежна бура зафати повеќе делови на САД, што доведе до откажување на авионски летови и затворање на патишта.

Повеќе од илјада летови се одложени во Денвер, а повеќе стотина километри патишта се блокирани.

Невремето ги погоди американските држави Колорадо, Вајоминг, Монтана, Небраска и Јужна Дакота. Се очекува невремето утре да стигне и до Северна Дакота и северозападниот дел на Минесота.

Многу училишта се затворени поради снежната покривка која достигна 30 сантиметри во Денвер, а ветровите се со брзина до 130 километри на час.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.03.2019 - 20:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега