Снег во Македонија: Најнова прогноза на УХМР

Во сабота времето ќе биде претежно облачно, а во недела и во понеделник претпладне ќе има повремени врнежи од дожд.

На планините и на повисоките места врнежите ќе бидат претежно од снег каде ќе се формира снежна покривка.

24.11.2022 - 20:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега