Снег во Хрватска во март - Во Македонија се менува времето, временска за цел месец

На прагот на пролетта, во хрватски Горски Котор паѓа снег, патиштата се влажни во поголемиот дел од земјата, а крајбрежјето е зафатено од бура.

Снег има и во некои пониски предели, како во зимскиот период.

На поголемиот дел од патиштата во Горски Котор и Лика сообраќајот е забранет за возила кои немаат зимска опрема и за камиони.

Додека во Хрватска врне снег во Македонија нема место за паника, бидејќи вистинската пролет штотуку пристигнува, еве какво време не очекува до крајот на месецот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.03.2019 - 21:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега