Снег и пад на температурите - УХМР со временска прогноза за цела недела

Времето утре ќе биде претежно сончево и релативно топло со слаб до умерен северен ветер. В среда облачноста ќе се зголеми, а под влијание на влажен бран во текот на ноќта и во четврток ќе има врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите повремено ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, а дневната температура ќе опадне.

Како што соопшти УХМР, в среда утринската температура ќе биде од минус три до пет, а дневната од 9 до 16 степени.

Слично време ќе има и наредните денови. В недела утринската температура ќе биде од минус седум до еден, а дневната од 10 до 18 степени. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2020 - 12:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега