Снег и до половина метар предизвика хаос во Србија: Затворени училишта и непроодни патишта (ФОТО)

СЈЕНИЦА - Снегот на Пештер паѓа повеќе од 24 часа, а во некои делови висината на снежната покривка изнесува и до 50 сантиметри утринава, има отпадоци и повеќето патишта се непроодни, особено во областа на Бар и Караџаки Бунар.

 -Снежното невреме сеуште трае, а сите околни патишта се непроодни.Снегот е длабок, мокар и тежок, сигурно има над половина метар.Буквало сме блокирани.Ноќеска имаше незапаметено невреме, рекол поштар од селото Долице.

 

Утринава ни училиштето во селото не работи, поради непроодноста на патот до школската зграда.

- Сите патишта во Барама, кон Сјеница и кон селата околу ова утро, се непробојни. Нападнала до 40 сантиметри снег, а снегот продолжува - велат Барама ова утро.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.03.2019 - 09:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега