Снег го блокираше последниот километар до ски-центарот Кожуф

Поради наноси од снег големи и над еден метар не е прооден дел од патот до ски-центарот „Кожуф“.

- Очекуваме во најскоро време да биде оспособен за одење и последниот километар до центарот и да биде пуштена електричната енергија, која во моментов е во прекин. Ги очекуваме првите туристи и имајќи ја во предвид снежната покривка на Кужуф, очекуваме убава зимска сезона, нагласи Наков, извршниот директор на ски-центарот.

09.12.2013 - 15:30
Фото: 
Ерепортер

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега