Смеса која може да ја направите сами - ви требаат само 3 состојки, а комарците ќе бегаат од вас

Со доаѓањето на топлите денови, големи проблеми во домот создааат разни инсекти - муви, комарци, смрдливки и многу е тешко да се ослободите од нив.

Постои едноставен трик со кој сами ќе можете да ги елиминирате.

Потребно ви е:

-половина шолја растително масло

-половина шолја шампон

-половина шолја оцет

Сите состојки ставете ги во шише и добро измепшајте, а потоа испрскајте разни површини во вашиот дом. Мешавината не е токсична и сигурна е за користење доколку во домот има деца и домашни миленици, а многу е ефикасна против инсекти од било кој вид.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.06.2019 - 09:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега