Следниот четврток неработен ден - Потоа следи продолжен викенд

По повод Националниот ден на Власите, 23 Мај е неработен ден за граѓаните припадници на влашката заедница во Република Северна Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните припадници на влашката заедница  им го честита Националниот ден на Власите.

Инаку, и 24. Мај е неработен ден.

- „Св. Кирил и Методиј“,  Ден на сесловенските просветители, 24-ти мај, е неработен ден за сите граѓани на Република  Македонија.  
 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.05.2019 - 13:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега