Следи промена на времето - УХМР со најава

Времето во Македонија денеска променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд. 

До крајот на неделата во Македонија ќе преовладува променливо облачно време.

По котлините ќе има услови за појава на утринска магла. Во недела кон крајот на денот се очекуваат нови врнежи од дожд.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.11.2019 - 22:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега