Славниот продуцент е прогласен за виновен за силување и сексуално вознемирување

Американскиот продуцент Харви Вајнстин денеска е прогласен за виновен за силување и сексуално вознемирување, јави Си-Ен-Ен.

Од 2017 година повеќе од 80 жени го обвинија Вајнштајн за сексуално вознемирување, со што почна  движење, во кое жените изнесуваат јавни обвиненија против моќни луѓе од деловниот свет, но и од шоу-бизнисот и политиката.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.02.2020 - 18:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега