Славниот актер со страшни вести за фановите: Боледувам од рак

 

Британскиот актер, комичар, ТВ водител и режисер, Стивен Фрај, објави дека боледува од рак на простатата. 

Тој навел дека два месеци се бори со болеста, но дека сега се чувствува малку подобро и дека не се откажува.

 

 

 

 

24.02.2018 - 13:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа