Скопски бисери: Шилегов го ослободи Скопје - од комарци

Веројатно само во Скопје кога се прска против комарци тоа е вест за насловните страни. На другите места, тоа е една нормална операција во која обично градските власти не ги ослободуваат граѓаните од комарците.
Кај нас ете, први од комарците според официјалната фан страна на Град Скопје се ослободиле граѓаните на Лисиче, Пинтија и Драчево.

Епа, честит Ден на Слободата од комарците.

 

 

 

08.07.2018 - 12:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега