Скопската зоолошка затворена за посестители додека траат мерките за заштита од коронавирусот

Во интерес на јавното здравје и по препораките од Комисијата за заразни болести и Министерство за здравство, ве известуваме дека Зоолошка градина Скопје нема да биде отворена за посетители во наредниот период, се додека траат мерките за заштита од Корона вирусот, информираат од скопската Зоолошка градина.

Оттаму додаваат дека во меѓувреме, постојано ќе ги дезинфицираат живеалиштата на животните во градината.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.03.2020 - 11:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега