Скопската полиција уапси гостин кој дивеел и кршел во ресторан,а го нападнал и рецепционерот

Пијан 25- годишен Швеѓанец бил приведен во полициската стаица во Центар, откако претходно дивеел и кршелинвентар во угостителски објект, а го нападнал и рецепционерот.

Според пријавеното, вчера околу 20.20 часот во Полициската станица Центар бил приведен С.А.Ј.(25) од Шведска поради тоа што под дејство на алкохол кршел инвентар и ги вознемирувал гостите во угостителски објект, а физички го нападнал и рецепционерот Б.Ѓ. во хотелот во кој бил гостин.

 По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 15:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега