Скопје стана ново жариште на коронавирусот во Македонија: Алармантни бројки во Аеродром, Карпош и Центар

Влошена епидемиолошката состојба во земјава со коронавирус, а речиси половина од заболените се од главниот град.

Во Скопје во моментов активни се 2.983 случаи на коронавирус од вкупниот број кој изнесува 6.069 лица.

Активни случаи по општини Скопје, согласно вчерашните податоци од Министерството за здравство изнесува:

Чаир – 134, Гази Баба – 353, Аеродром – 592, Карпош – 479, Центар – 476, Кисела Вода – 332, Ѓорче Петров – 240, Бутел – 122, Шуто Оризари – 17, Студеничани – 6, Сарај – 23, Арачиново – 9, Илинден – 49, Сопиште – 25, Чучер Сандево – 11, Петровец –20, Зелениково – 9, Странец – 14, Нераспределен- 72.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2020 - 08:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега