Скопје се гуши - Најзагадените места утринава

Воздухот и ова утро е загаден во Скопје и Македонија, а рекордер меѓу населбите овој пат е Ректорат.

Загаденоста ова утро во Скопје кај Ректорат изнесува 90 µg/m3.

Потоа следи Центар со измерени 89 µg/m3.

Загадено и во Карпош.

Од другите градови освен Скопје, ова утро најзагадено е во Тетово со 80 µg/m3.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.12.2019 - 08:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега