Скопје повторно се гуши: Високо ниво на загаденост во повеќе скопски општини

Мерните станици ширум земјата покажуваат дека моментално Скопје е многу загадено.

Општина Центар утринава е најзагадена во земјава и тоа со 203 µg/m3, а по неа следат Миладиновци со 187 µg/m3 и Лисиче со 187 µg/m3.

На листата на најзагадени места во земјава утринава се и Тетово, општина Карпош, како и скопскиот Ректорат.

 
 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.01.2020 - 07:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега