Скопје: Додека седеле на тераса, помеѓу нив паднале остатоци од огнено оружје

 

Вчера попладне во 15 часот и 45 минути улица  „Брсјачка Буна“ во Скопје, залутан куршум оштетил  настрешницата од лесонитни табли. 

Имено додека 45- годишниот Е.А седел на терасата со неговата сопруга 42- годишната З.А, помеѓу нив паднало зрно од огнено оружје, кое ја оштетило настрешницата од лесонитни табли. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

 

16.04.2018 - 10:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега