Скопјанка преживеала хорор: Додека нејзината сестра не била дома, зетот се обидел да ја силува

Утринава скопјанка пријавила дека додека нејзината сестра била отсутна, зетот се обидел да ја силува.

Според пријавеното рано утринава во 04 часот и 26 минути во СВР Скопје, 28-годишна жена од Скопје пријавила дека во станот каде што живеат нејзината сестра и зет, додека нејзината сестра била отсутна, нејзиниот зет се обидел да изврши обљуба врз неа.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 15:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега