Скопјанка касната од куче скитник, нејзиното милениче усмртено од истото куче

Вчера во 10.10 часот во ОВР Гостивар, П.Ѓ.(69) од Скопје пријавил дека во село Тресонче, неговата сопруга Е.С.Г. била касната од куче скитник, додека неговото куче – домашен миленик било усмртено од истото куче скитник.

 

22.06.2024 - 15:59

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега