Скопјани утрово се гушат - Ова се најзагадените населби

Мерните станици утринава повторно покажуваат големо загадување на воздухот во Скопје.

Скопјани и ова утро се гушат, а најзагадено е во Центар, Миладиновци, Ректорат.

Од другите градови, најзагадено е во Гостивар.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2020 - 08:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега