Скопјани спремете се: Овие улици денеска без вода

Поради уличен дефект од Ф-100 мм во населба Пржино, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул.Жванска, Наум Охридски и Востаничка, соопшти ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:30 часот до санирање на дефектот.

16.11.2021 - 10:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега