Скопјанец заврши во болница, откако во него удри камион

Товарно возило „Ман“ со скопски регистерски ознаки, управуван од 29-годишниот М.В. удрил во 56-годишниот А.К. од Скопје на 13.05.2022 во 07.15 часот.

Во несреќата А.К. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

Увид на местото на несреќата извршила увидна екипа од СВР Скопје.

14.05.2022 - 12:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега