Скопјанец украл картичка - Си повлекол 55.000 денари

Полициската станица Радовиш поднесе кривична пријава против 34-годишниот Ј.И. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем.

Во периодот од 9 до 12 јануари годинава од возило на А.А. одзел лични документи и банкарска картичка, по што од банкомати во Радовиш повлекол 55.000 денари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.05.2019 - 20:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега