Скопјанец уапсен во Тетово: Бил насилен кон својата сопруга

Вчера во 18:20 часот на улица „Љуботенска“ во Тетово полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода А.П. (36) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ врз својата сопруга.

Со неа бил во бракоразводна постапка.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2020 - 10:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега