Скопјанец си ја нападнал сопругата пред угостителски објект

Скопјанец си ја нападнал сопругата пред угостителси објект, синоќа по полноќ.

Во 02. часот по полноќ, пред угостителски објект на улицата „Анастас Митрев“, од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода 57-годишниот В.Б. од Скопје, кој пред угостителски објект, физички ја нападнал неговата сопруга.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.11.2019 - 15:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега