Скопјанец се обиделе да го прободат на улица

Во 16 часот во СВР Скопје на улицата „Самоилова“, 51-годишниот Б.Н. од селото Чучер - Сандево, скопско, пријавил дека околу 13 часот Р.Ч. кого го познавал од порано и уште едно лице се обиделе да го нападнат со остар предмет.

По интервенција на полициски службеник кој обезбедувал објект, напаѓачите побегнале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.12.2019 - 15:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега