Скопјанец претепан во спортска обложувалница

Скопјанец вчера пред полноќ бил нападнат во спортска обложувалница.

Во 23.05 часот во СВР Скопје, 21-годишниот С.А. од Скопје пријавил дека околу 23 часот во спортска обложувалница на булевар „12-та Македонска бригада“, по претходна расправија, бил физички нападнат од 53-годишниот Б.Ј. од Скопје.

Сочинет бил записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.11.2019 - 17:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега