Скопјанец паднал од покрив - Итно на Ургентен

Педесетишестгодишен скопјанец со тешки повреди со возило на Итна помош бил донесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Се работи за Н.А. кој со повредите се здобил при пад од покрив на куќа во изградба во Скопје на улицата „Александар Турунџев“.

Се работи на расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.06.2019 - 14:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега