Скопјанец одземал документи од полицајци по направен сообраќаен прекршок

 

Полицијата ќе поднесе соодветен поднесок против 25-годишниот Д.Б.А. од Скопје поради одземање на документи од полициски службеници.

-Имено, вчера околу 13:20 часот во Скопје на раскрсницата помеѓу улиците „Тодор Паница” и „Вера Јоциќ”, при преземање на мерки за сторен сообраќаен прекршок над М.А. од Скопје, неговиот син Д.Б.А.(25) ги одзел документите од двајца полициски службеници, информираат од полицијата.

 

 

 

12.03.2018 - 15:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа