Скопјанец нападнат во угостителски објект

По полноќ во СВР Скопје, 21-годишниот М.А. од селото Инџиково, скопско, пријавил дека околу 23.50 часот во угостителски објект на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ бил физички нападнат од страна на 22-годишниот Б.Б. од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекшок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.12.2019 - 15:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега