Скопјанец нападнат во интернет кафе

 

Скопјанец со тврд предмет бил нападнат во интернет кафе, информира МВР.

-Вчера во 01:30 часот во СВР Скопје, 45-годишниот Р.Р. од село Идризово, скопско, пријавил дека на 20.02.2020 околу 16:40 часот во интернет кафе на ул.„2“ во с.Идризово, по претходна расправија, со тврд предмет бил физички нападнат од Е.Н., по што му одзел пари и мобилен телефон. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот - соопшти полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.02.2020 - 16:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега