Скопјанец нападнал полицајци додека го носеле на Психијатрија

Во 17.23 часот во СВР Скопје било пријавено дека во селото Зелениково, скопско, 28-годишниот Т.Б. од Зелениково физички нападнал полициски службеник при  асистенција на екипа на итна медицинска помош за негово спроведување во Психијатриска болница при Комплекс клиники ,,Мајка Тереза’’.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.11.2019 - 15:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега