Скопјанец нападнал полицаец на Граничен премин

Полициски службеници вчера околу 19.20 часот го уапсиле 49-годишниот С.В. од с. Радишани, скопско, затоа што нападнал полициски службеник.

Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

12.05.2022 - 16:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега