Скопјанец и неговата сопруга нападнати од соседот

 

Скопјанец и неговата сопруга биле нападнати од сесдот, информира МВР.

-Вчера во 09:49 часот во СВР Скопје, 69-годишниот Л.К. од Скопје пријавил дека околу 09:45 часот во простории од зграда на бул.„Видео Смилевски Бато“, поради меѓусебно недоразбирање и претходна расправија, тој и неговата сопруга Д.К. биле физички нападнати од нивниот сосед Д.Н. Се преземаат мерки за расчистување на случајот - соопшти полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.03.2020 - 16:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега