Скитникот кој сите го сакавме - како изгледал Чарли Чаплин без шминка и шешир

 

Децении по неговата смрт, Чарли Чаплин и понатаму останува една од највлијателните филмски ѕвезди на сите времиња. Всушност, тој е заслужено запаметен како една од првите филмски ѕвезди. Неговата најпозната улога била улогата на тромавиот, комичен господин познат како „Трамп“, односно Скитникот. Впечатлив по белата боја на лицето, шеширот и малите бркови. Неговата екстравагантна шминка била толку позната, што мал број луѓе знаат како изгледал без неа.

Погледнете го:

ovako-carli-caplin-izgleda-bez-sminke-brkova-i-sesira-13-06-17-8

 

 

 

 

14.11.2017 - 14:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа