Скијач се повреди, па ги чекаше спасувачите: Тоа што го направи овој пилот ги зачуди сите (видео)

На видеото може да се види колку е стручен пилотот кој изведе неверојатен маневар кој ги зачуди сите.

Со оглед на тоа што несреќата се случила на голема надморска височина, спасувањето можело да биде извршено само од воздух. Откако хеликоптерот пристигна, поради стрмниот терен, леталото не можеше да биде приземјено, па пилотот го приближи хеликоптеорт толку многу, што изгледаше како да има удрено во планината.

На крајот, благодарение на ефикасноста на спасувачките служби и неверојатните маневарски способности на пилотот, се заврши добро и скијачот веднаш бил пренесен во најблиската болница.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.01.2019 - 10:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега