Скапиот автомобил на Боатенг заврши над банкина (ФОТО)

Германските медиуми пишуваат дека Џером Боатенг учествувал во собраќајна несреќа во близина на Минхен.

Ѕвездата на Баерн вчера тргнал по својот син, но неговиот скап автомобил завршил во заштитната ограда покрај патот.

Според тамошните медиуми нема повредени, матријалната штета на неговиот автомобил се проценува на 25.000 евра.

Причината за собраќајната несреќа е неприлагодената брзина.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.04.2020 - 13:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега