Скандалозно: Екстра скапа Арена - Вардар плаќа околу 35.000 евра

 

Со одлука на раководството на ЈПССДП, цените за користење на Арената се зголемуваат трипати

Навистина чудно, скандалозно. Со одлука на ЈППСДП, , цените за користење на Арената се зголемуваат дури три пати, пишува Македонски спорт.

Па така Вардар за мечот со Зенит треба да плати околу 35.000 евра. Навистина астрономска цена. 
За натпревар од Првата лига цената од 1.000 евра скокна на околу 3.000 евра, додека за ноќен натпревар, треба да се плати близу 6.000 евра. Па кој сака нека повели, нека игра на Арената „Филип Втори“.

 

 

 

12.09.2017 - 17:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа