Скандал во кралското семејство: Принцот Вилијам ја изневерува Кејт

Принцот Вилијам ја изневерува својата жена Кејт. Тој имал афера со нејзината најдобра пријателка.

Во публикацијата пишува дека војводата се гледал со Маркиз Роуз Хембори уште додека Кејт била бремена по трет пат.

Се верува дека Војвотката веќе долго време се сомнева во Вилијам, но неодамна ја дознал вистината.

Веста за неверство дошла до Британскиот кралски суд. Оттаму најавија дека адвокатите на принцот имаат намера да го тужат споменатото издание, кое ги раширило неточните информации. Според официјалната изјава, сè напишано во статијата е “грда гласина”.

Во меѓувреме, британските медиуми продолжуваат да пишуваат за расправата меѓу двата брата. Неодамна стана јасно дека Вилијам не ја одобрувал Меган Маркел и сметал дека таа не е погодна за неговиот брат Хари. Затоа го споделил своето мислење со него и го предупредил да не брза, но тој никогаш не го послушал.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2019 - 19:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега