Сител: Што носи посетата на Коѕијас, има ли план „Б“ за Македонија (видео)

 

Грчкиот министер Никос Коѕијас утре ќе слета на скопскиот аеродром,и се очекува оваа негова посета да донесе и нова динамика во преговорите за името, откако Македонија и Грција разменија нацрт текстови, објави Сител.

Што може да се очекува од оваа посета и колкави се шансите да се постигне договор со Грција, ова лето?

Во вестите на Сител гостин беше Сашо Клековски, политички аналитичар.

Погледнете што имаше да каже:

 

 

 

 

 

21.03.2018 - 19:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа