Сите зборуваат за неговата реакција: Хрват му дофрлувал на Вучиќ на улица, па тој возвратил (видео)

 

Српскиот претседател Александар Вуќиќ вчера беше во посета на Хрватска каде оствари средби со државниот врв.

Чекориејќи по улица тој доживеал непријатна случка, кога човек од позадина му дофрлувал прашања провоцирајќи го претседателот.

Како што пренесуваат хрватските медиуми, Миро Буљ човекот кој дофрлувал, алудирал на говорот на Вучиќ од 1995 година и го „повикал да им се извини на Србите и Хрватите“.

Претседателот сепак возвратил.

-Можам да ви одговорам каде сакате и што сакате. Зарем мислите дека ќе ме исплашите со вашите дофрлања? - рекол Вучиќ.

 

 

 

13.02.2018 - 10:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа