Сите се плашат од Али Ахмети

Никој во ДУИ нема храброст дури ни формално да му се спротивстави на Али Ахмети на внатрепартиските избори кои според партискиот стаут треба да се оджрат оваа година. Како што пишува Дневник, Ахмети е неприкосновен во својата партија а можни освежувања се најавуваа на потпретседателските функции, бидејќи торјца од четворицата потпретседатели веќе имаат градоначлнички функции. Арифи го води Тетово, Меџити е прв човек во Чаир, додека Невзат Бејта е новиот градоначлник на Гостивар.
 Добро би било, но не очекувам Ахмети да има противкандидат, дури ни формално. Тој е неприкосновен, кој би се осмелил да се натпреварува со него - вели функционер на ДУИ за Дневник.
Според изворите на весникот никој во ДУИ нема храброст ниту да побара отчет од Ахмети за нереализираните проекти или на било кој начин да се осмели да ја загрози неговата функција
 

најчитано сега